01/ PROFİL

2009 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimarlık Lisansı, 2010 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi İç Mimarlık Yan Dal Lisansı, 2013 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Restorasyon Yüksek Lisansı bölümlerinden başarı ile mezun olan Gülşen Akgündüz Türker tarafından 2009 yılında OPUS Mimarlık, Restorasyon ve İç Mimarlık şahıs şirketi, serbest mimarlık ofisi olarak kurulmuştur.

Mimari proje geliştirme, proje yönetimi, proje danışmanlığı, adli bilirkişilik, mühendislik ve iç mimarlık hizmetlerinin yanı sıra, tescilli taşınmaz kültür varlıklarının rölöve, restitüsyon ve restorasyon projelerinin hazırlanması, sit alanı içinde kalan parsellerde projelendirme ve yeniden işlevlendirme konularında hizmet vermektedir. Her projenin kendi içeriğinde değerlendirilmesi ve sürdürülebilir mimari çözümlerin geliştirilmesi firmanın kurulduğu değerler sisteminin birer parçasıdır.

OPUS olarak biz, insan merkezli ekolojik sürdürülebilirlik sisteminde yerel mimarinin hayati roller oynayacağına inanmaktayız. Tüm bu temeller üzerinde, OPUS Mimarlık ve Restorasyon ulusal ve uluslararası çeşitli tür ve ölçeklerde başarılı uzmanlıklar kazanmayı amaçlamaktadır.

02/ REFERANSLARIMIZ

Yerli ve yabancı iş ortakları ile mimari proje geliştirme ve geliştirilen büyük çaplı mimari projelerin idari süreçlerinin yönetimi ve uygulama süreçlerinde baş danışmanlık görevleri ile konusunda başarılı örnekler verilmiştir.

Varyap - Emre Arolat Architects Design Partner, Mimari Yerel Partner & Danışman

Elements Konut Projesi - Emre Arolat Architects Design Partner, Mimari Yerel Partner & Danışman

Hyatt Centric - IO Design Partner, Özkent Girişim Gayrimenkul A.Ş. & Varyap Mimari Yerel Partner & Danışman

Spektr Boutique Hotel & Spa - Yalıkavak - Bodrum

Casa dell’Arte - Torba - Bodrum

Farplas A.Ş. Casa Del Arte Otel Lojmanı - Torba - Bodrum - Muğla

Ula Belediyesi - Ula - Muğla